ÖKOISKOLA

Intézményünk a Kékcsei Arany János Általános Iskola 2016. január 31.-én nyerte el a megtisztelő Ökoiskola címet.
2018. december 31.-ig jogosult az intézmény e cím és logó használatára.
Pályázat előzményei:
- Intézményünkben évek óta egyre nagyobb hangsúlyt fektetünk a természetismereti tárgyak kiemelt oktatására.
- Évről -évre több tanórán kívüli programot szervezünk a környezettudatosság jegyében.
- A célok, a gondolkodásmód és a pályázati lehetőségek együtt vezettek e cím elnyerésére.
- 2010-ben a helyi önkormányzat működtetésében vált lehetőség pályázat keretében az intézmény felújítására és bővítésére. Ebben a pályázatban az Ökoiskola cím elnyerése feltételként szerepelt. Így amikor a címet elnyertük, örömmel vettük a pályázati feltétel teljesítését.
- Ugyanebben az időben a TÁMOP.3.1.4 "Gyermekeink sikeréért és eredményéért" című pályázat keretében hasonló vállalások fogalmazódtak meg.
A 3 hetet meghaladó projekt keretében a környezeti neveléssel kapcsolatos témák kerültek feldolgozásra.
" A levegő vándorai" címmel a madárvilág megismerése nyújtott nagy élményt a gyerekeknek.
"Egészséges életmód, egészséges táplálkozás" népszerűsítése, szintén egybecseng a kor szemléletével.
"Környezetszennyezés, mint korunk legnagyobb problémája" mindennapos feladat tanórán és tanórán kívüli tevékenységünkben.
Igyekszünk emlékezetessé tenni, s nem csak elméletben hangsúlyozni ezeket a feladatokat. Gyakran szervezünk túrákat, vetélkedőket, kerékpáros és ügyességi versenyeket is. A természetben lévő programokat különösen nagy örömmel fogadják a gyerekek, a versengés a játék, emlékezetessé teszi a programokat.
Lehetőség van internetes ismeretbővítésre, kutatómunkára is. Kapnak is a gyerekek ilyen feladatokat, hisz iskolánk jól felszerelt 5 interaktív táblával, számítástechnikai szaktanteremmel.
Már 5 éve rendszeresen megrendezzük az Arany János Hét versenysorozatot, amelyre rajzversenyt is hirdetünk, ezt már az elmúlt tanévben is a környezettudatosság jegyében hirdettük meg: "Óvjuk környezetünket!"címmel készültek szebbnél szebb rajzok.
Valamennyi tanórán és tanórán kívüli program, verseny szervezésében és lebonyolításában és értékelésében részt veszek.
Az ökoiskolai munka minél eredményesebbé tétele érdekében 2015- ben elvégeztem egy 30 órás képzést, mint ökoiskolai koordinátor.

Ökoiskolai tevékenységünk bemutatása
Iskolánk fontos feladatának tartja:
1. Környezethez való pozitív viszony formálása.
2. A növények és állatok szeretetét környezetvédő magatartássá alakítása.
3. Természetes érdeklődés tudományos alapokra való helyezése.
4. A felnőttkori környezettudatos életforma alapjainak megteremtése.
5. Igyekszünk környezetünket minél esztétikusabbá tenni.
6. Fontosnak tartjuk, hogy minden tevékenységünk mögött az esztétikum melletta hasznosság is szerepet kapjon.

Kiemelt céljaink:

1. Természetismereti, természetvédelmi, környezetvédelmi problémákkal kapcsolatos ismeretek átadása.
2. A természet szeretetére nevelés.
3. A mindennapi életben való környezettudatos gondolkodásra és magatartásra nevelés.
4. Saját környezetünkkel kapcsolatos aktivitásra tevőleges magatartásra nevelés.
5. Hulladékkezelési programok szervezése (papírgyűjtés, műanyag flakon gyűjtése, elemgyűjtés).
6. Népi hagyományaink, népszokásaink megismerése, őrzése.
7. Aktivitás és részvétel az iskolai környezet alakításában.

Módszerek, tanulásszervezési formák:

1. Kooperatív tanulási technikák.
2. Osztálykirándulások.
3. Szakköri foglalkozások.
4. Témahét.
5. Projekthét.
6. Versenyek.
A munkaterv gazdag programja is mutatja, hogy milyen széleskörűen és minden pedagógus és dolgozó részvételével igyekszünk szervezni iskolánk mindennapjait.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el